Izolacje PIR

Produkty doceniane są przez szeroką rzeszę klientów, poczynając od inwestorów, przez projektantów, aż po wykonawców.
Dostarczamy zamawiającym płyty izolacyjne, które znakomicie sprawdzają się podczas ocieplania zarówno hal i budynków przemysłowych, a w tym produkcyjnych i magazynowych, jak i budynków prywatnych oraz pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Płyty izolacyjne to produkty wyróżniające się łatwością montażu, nawet w przypadku wystąpienia trudnych warunków atmosferycznych, niskimi kosztami inwestycyjnymi, a także swoją solidnością i niezawodnością przez wiele lat użytkowania. Wszystkie te atuty czynią z nich jeden z najlepszych materiałów do ocieplania pomieszczeń.

Przejdź do katalogu

Ocieplanie dachu
skośnego

Dachy skośne

Prefabrykany

Dachy płaskie

Dachy płaskie i tarasy

Płyty PIR

Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne

Ocieplanie poddasza

Izolacja podłogi na gruncie

Sufity podwieszane

Zastosowanie

Płyty PIR znajdują zastosowanie jako część składowa systemów termoizolacyjnych. Służą między innymi do ocieplenia dachów skośnych, poddaszy, strychów, stropodachów i tarasów, ocieplenia ścian, stropów, piwnic oraz fundamentów i podłóg.

W jakich miejscach
zastosowanie znajdują
płyty PIR?

Płyty PIR znakomicie sprawdzają się podczas izolacji poliuretanowej budynków i pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Mogą być wykorzystywane w trakcie ocieplania dachów skośnych, poddaszy, strychów, stropodachów, tarasów, a także stropów, piwnic oraz fundamentów i podłóg. Płyty PIR na ścianę można z kolei wykorzystać do izolacji zarówno ścian zewnętrznych dwu i trójwarstwowych, jak i ścian działowych i innych ścian wewnętrznych.

Jakie zalety posiada
płyta izolacyjna PIR?

Płyta izolacyjna PIR posiada wiele zalet, dzięki czemu tak chętnie wybierana jest podczas przeprowadzania prac termoizolacyjnych w poszczególnych pomieszczeniach w budynku. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, że materiał ten może pochwalić się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dzięki czemu nie pozwala na wydostanie się ciepła z budynku, a tym samym na spadek temperatury w pomieszczeniu. Płyta PIR jest bardzo lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała i odporna za uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowymi zaletami płyty izolacyjne PIR jest odporność na wilgoć, działanie rozpuszczalników oraz ogień. Ważny jest również fakt, iż materiał ten podlega pełnemu recyklingowi, a jego użytkowanie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Skorzystaj z porady specjalisty

Zapraszamy do naszego salonu w Toruniu, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze kolekcje produktów do wykończenia mieszkań i domów.
Nasi specjaliści doradzą Państwu w doborze najlepszych rozwiązań.

Kontakt